Lektira



Trogodišnji program školovanja Četverogodišnji program školovanja
Prvi razred

1. Homer: ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
2. Ezop, J. de la Fontaine: BASNE (izbor)
3. I. Brlić-Mažuranić: ŠEGRT HLAPIĆ ili REGOČ
4. G. Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
5. M. Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
6. M. Budak: OPANCI DIDA VIDURINE ili S. Kolar: BREZA ili V. Kaleb: GOST
7. A. Cesarec: SIN DOMOVINE, životna drama Eugena Kvaternika
8. P. Budak: KLUPKO
9. BIBLIJA: Knjiga postanka; Psalmi ili Mudre izreke – izbor i Evanđelje po Ivanu (V.)
10. Homer: ODISEJA ( pjevanje I. i XIX.)
11. Sofoklo: ANTIGONA ili KRALJ EDIP
12. Plaut: HVALISAVI VOJNIK
13. D. Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
14. F. Petrarca: KANCONIJER (I., XXXV., CCCXII.)
15. G. Boccaccio: DECAMERON (I.1; VI.10; VII.8)
16. M. de Cervantes: DON QUIJOTE (I.8 itd.)
17. W. Shakespeare: HAMLET
18. M. Marulić: JUDITA (Libro peto)
19. P. Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
20. P. Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Prvi dan, stih 1-20, 497-508)
21. M. Držić: DUNDO MAROJE

Prvi razred

1. Homer: ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
2. Ezop, J. de la Fontaine: BASNE (po izboru)
3. I. Brlić-Mažuranić: REGOČ
4. G. Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA ili M. Kundera: ŠALA
5. M. Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
6. S. Kolar: BREZA ili V. Kaleb: GOST
7. Sofoklo: ANTIGONA
8. M. Držić: NOVELA OD STANCA
9. BIBLIJA: Knjiga postanka, Knjiga izlaska, Evanđelje po Ivanu i Psalmi (po izboru)
10. Homer: ODISEJA (pjevanje I., XIX., XXI.)
11. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
12. Plaut: ŠKRTAC (TVRDICA)
13. D. Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
14. F. Petrarca: KANCONIJER (I., III., V., XIII.)
15. G. Boccaccio: DEKAMERON (Uvod: 1. dan 1. novela; 2. dan 3. novela)

Drugi razred

1. I. Gundulić: DUBRAVKA (Skazanje deveto) i OSMAN (I., 1-36; VII., 269-308)
2. Moliere: ŠKRTAC ili UMIŠLJENI BOLESNIK
3. I. Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (4., Harač)
4. A. Šenoa: KAMENI SVATOVI i ZLATAROVO ZLATO
5. H. de Balzac: OTAC GORIOT
6. E. Kumičić: JELKIN BOSILJAK
7. K. Š. Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
8. A. Kovačić: U REGISTRATURI
9. R. Jorgovanić: MLINARSKA DJECA
10. J. Kozarac: TENA ili SLAVONSKA ŠUMA
11. V. Novak: TITO DORČIĆ
12. J. E. Tomić: OPANČAREVA KĆI

Drugi razred

1. M. de Cervantes: DON QUIJOTE (ulomci)
2. W. Shakespeare: HAMLET
3. M. Marulić: JUDITA
4. P. Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
5. P. Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Prvi dan, stih 1-20, 497-508; Drugi dan, stih 595-685; Treti dan, stih 1510-1532)
6. M. Držić: DUNDO MAROJE
7. I. Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA, OSMAN (I., 1-36; IV., 345-432; VII., 269-308; VIII., 569-592; IX., 321-408; XI., 1-184; XX., 289-376)
8. Moliere: MIZANTROP ili UMIŠLJENI BOLESNIK
9. C. Goldoni: KRČMARICA MIRANDOLINA
10. J. W. Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA
11. G. G. Byron: PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
12. I. Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (Harač i Kob)

Treći razred

1. H. Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora)
2. J. Leskovar: MISAO NA VJEČNOST ili KATASTROFA
3. D. Šimunović: DUGA ili F. Horvat Kiš: ŽENIK
4. M. Begović: AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI ili PUSTOLOV PRED VRATIMA
5. I. Kozarac: SUDOPERKA ili ĐUKA BEGOVIĆ (ulomak)
6. E. Hemingway: STARAC I MORE
7. M. Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA (izbor)
8. A. Cesarec: TONKINA JEDINA LJUBAV
9. V. Car Emin: MALI OD FOGUNA
10. S. Kolar: MI SMO ZA PRAVICU
11. E. Ionesco: STOLICE ili ĆELAVA PJEVAČICA
12. R. Marinković: RUKE (po izboru)
13. I. Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
14. I. Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU
15. S. Čuić: STALJINOVA SLIKA
16. P. Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA (priča po izboru)

Treći razred

1. A. Šenoa: ZLATAROVO ZLATO, POVJESTICE, PRIPOVIJESTI
2. H. de Balzac: OTAC GORIOT
3. F. M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
4. L. N. Tolstoj: ANA KARENJINA ili USKRSNUĆE
5. E. Kumičić: ZAČUĐENI SVATOVI
6. K. Š. Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
7. A. Kovačić: U REGISTRATURI
8. J. Kozarac: OPRAVA ili SLAVONSKA ŠUMA
9. V. Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
10. H. Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora) ili HEDDA GABLER
11. J. Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
12. D. Šimunović: DUGA
13. M. Begović: PUSTOLOV PRED VRATIMA
14. I. Kozarac: ĐUKA BEGOVIĆ

Četvrti razred

1. M. Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENOG VREMENA (Combray)
2. M.Krleža: KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA, GOSPODA GLEMBAJEVI
3. I. Andrić: PROKLETA AVLIJA
4. B. Brecht: MAJKA HRABROSTI I NJEZINA DJECA
5. A. Camus: KUGA
6. P. Šegedin: NOVELE (izbor)
7. V. Desnica: ZIMSKO LJETOVANJE ili PRIPOVIJESTI (po izboru)
8. R. Marinković: KIKLOP
9. A. Šoljan: LUKA
10. V. Lukić: SOBA ZA PROLAZNIKE
11. I. Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
12. I. Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU ili N. Fabrio: SMRT VRONSKOG
13. P. Pavličić: DUNAV

 

Nacionalna i sveučilišna knjižnica          Super knjižara                         Katalog knjiga

 

 

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *